Вітамін D3 (жиророзчинний вітамін) – стимулює роботу різних органів і систем нашого організму, включаючи імунну, НЕРВОВУ, кістково-м’язову, серцево-судинну, ендокринну, обмін речовин; допомагає відновити сили, налагодити здоровий сон та ПОКРАЩИТИ НАСТРІЙ тощо.
Згідно з дослідженнями, вітамін D добре впливає на психологічний стан людини та настрій через продукування СЕРОТОНІНУ – ключової хімічної речовини мозку, яка допомагає регулювати РІЗНІ КОГНІТИВНІ ФУНКЦІЇ, включаючи:
Його часто називають «гормоном щастя та гарного настрою». Якщо цього елемента достатньо, ми почуваємося ЩАСЛИВІШИМИ ТА СПОКІЙНІШИМИ, а також більш ЗІБРАНИМИ ТА ВПЕВНЕНИМИ.
Недостатність його в організмі призводить до багатьох розладів: безсоння, тривога, депресія, стрес, роздратованість. Дослідження показали, що вітамін D може відігравати важливу роль у регулюванні емоційного стану та зниженні ризику депресії.
Вітамін D впливає на вироблення ДОФАМІНУ – гормону, відповідального за МОТИВАЦІЮ ТА ВИНАГОРОДУ. Він відомий ще як «гормон радості та задоволення». Коли ми почуваємося добре, тому що досягли чогось, це відбувається через сплеск дофаміну в мозку. Ця речовина відіграє велику роль у:
Методичні рекомендації з лікування та профілактики дефіциту вітаміну D у населення країн центральної європи: рекомендовані дози препаратів вітаміну D для здорової популяції та груп ризику.
Дослідження колективності та безпечності дієтичної добавки Олідетрим у корекції дефіциту вітаміну D у жінок у постменопаузальному періоді. Поворознюк В.В., Дзерович Н.І., Мусієнко А.С., Солоненко Т.Ю., Іваник О.С
Поворознюк В.В., Балацька Н.І./ Дефіцит вітаміну D у населення України та чинники ризику його розвитку/«Репродуктивна ендокринологіяя», №5 (13), листопад, 2013 рік.