FAQ
Відповіді на часті запитання
Обрати категорію:
Загальні питання
Олідетрим для дітей
Олідетрим для дорослих
Олідетрим при вагітності
Де найбільше міститься вітамін D?

Велика кількість вітаміну D міститься в основному в тваринній їжі: жирній рибі (лосось, сом, скумбрія, сардини, тунець), риб'ячій ікрі, яєчному жовтку і молочних продуктах. У невеликих кількостях він також міститься в червоній ікрі, устрицях, лісових грибах і насінні.

Навіщо потрібно пити вітамін D?

У немовлят вітамін D запобігає розвитку рахіту – захворювання, пов'язаного з порушенням розвитку і розм'якшення кісток. У підлітків і дорослих вітамін D запобігає розвитку карієсу і патологій ясен, захищає від остеопорозу (розм'якшення кісткової тканини через нестачу кальцію) і прискорює загоєння переломів.

Як зрозуміти, що в організмі не вистачає вітаміну Д?

Якщо ви помітили такі симптоми, як підвищена ламкість нігтів і волосся, надмірне потовиділення, м'язова слабкість, якщо ви погано спите, швидко втомлюєтеся, впадаєте в депресію, ваш настрій часто змінюється, можливо, дефіцит вітаміну D бере своє.

Яка форма вітаміну Д засвоюється найкраще?

Результати клінічних досліджень свідчать про те, що найбільш ефективною формою вітаміну D для дорослого організму є холекальциферол або вітамін D3.

Чому не засвоюється вітамін Д?

Це можливо з кількох причин:

 1. порушення всмоктування поживних речовин, у тому числі вітаміну D, з кишечника;
 2. дефіцит жирів в раціоні (ця речовина є жиророзчинним);
 3. порушення відтоку жовчі з жовчовивідних шляхів (внаслідок холангіту, жовчнокам'яної хвороби та ін.);
 4. підвищена маса тіла – (при індексі маси тіла вище 30 підшкірна жирова клітковина утримує вітамін D, перешкоджаючи його використанню);
 5. рідкісні генетичні захворювання (сімейний дефіцит вітаміну D).
Як поповнити дефіцит вітаміну Д в організмі?

Вітамін D жиророзчинний, найкраще засвоюється з жирною їжею і відкладається в жировій тканині. Велика кількість вітаміну D міститься в основному в тваринній їжі: жирній рибі (лосось, сом, скумбрія, сардини, тунець), риб'ячій ікрі, яєчному жовтку і молочних продуктах.

Чи бувають протипоказання до прийому вітаміну D?

Протипоказань не так вже й багато, але вони все ж є. Найважливішими з них є:

 1. алергічні реакції на вітамін D;
 2. гіпервітаміноз вітаміну D;
 3. сечокам'яна хвороба;
 4. ниркова недостатність.

Існують також захворювання, при яких пацієнти стають більш чутливими до цього з'єднання. До них відносяться туберкульоз, хронічні грибкові інфекції, лімфоми. При цьому лікарі ретельно підбирають дозу під регулярним контролем аналізів.

Чи потрібно приймати вітамін D влітку?

Лікарі рекомендують вживати цей нутрієнт цілий рік, адже на те, скільки його ми отримуємо від сонця, впливає кілька факторів:

 • Низький рівень синтезу в шкірі через географічне розташування території України.
 • Скільки і в який час доби ми знаходимося на вулиці. Найкращий час для отримання його від сонця – з 10:00 до 15:00, по 20-30 хвилин на день.
 • Помутніння та смог впливають на кількість ультрафіолетового випромінювання, необхідного шкірі для вироблення вітаміну D.
 • Закритий одяг, який не пропускає ультрафіолет.
 • Використання сонцезахисних кремів блокує синтез вітаміну D3, але важливо використовувати засоби з SPF на відкритому повітрі, щоб знизити ризик раку шкіри.
 • Пігмент у шкірі, відомий як меланін, захищає шкіру від ультрафіолетових променів. Чим більше у нас меланіну, тим менше холекальциферолу ми поглинаємо від сонця.
 • Вага (люди з надмірною вагою мають вищий рівень дефіциту вітаміну D, ніж ті, хто має нормальну вагу).
 • Недостатнє споживання продуктів, багатих вітаміном D.
 • Невелика його кількість у грудному молоці.
Чи накопичується цей вітамін в організмі?

Отриманий з сонячних променів, вітамін D накопичується в шкірі і використовується постійно. Не намагайтеся накопичити його, збільшуючи дозу біологічно активної добавки – це може призвести до передозування та викликати побічні ефекти. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і не займайтеся самолікуванням.

Чи можна відвідати солярій для профілактики та лікування дефіциту вітаміну D?

У соляріях використовуються певні довжини хвиль ультрафіолетового діапазону, які викликають засмагу і, в невеликих кількостях, вироблення вітаміну D. Щоб заповнити дефіцит цієї речовини, необхідна збалансована дієта, а якщо лікар призначає кальциферол, то його регулярний прийом.

Як перевірити чи достатньо в організмі вітаміну Д?

Простий аналіз крові, який називається тестом на 25-гідроксивітамін D, може визначити рівень вітаміну D в крові. Рівень вітамінів вимірюється в нанограмах на мілілітр (нг/мл).

 • Дефіцит <20 нг/мл.
 • Дефіцит 21-30 нг/мл.
 • Адекватний >30 нг/мл.

Залежно від результату тесту вибирається необхідне дозування.

Як приймати вітамін Д для імунітету?

Вітамін D відіграє ключову роль у стимуляції імунної системи, зниженні ризику аутоімунних захворювань та хронічних запалень. У разі дефіциту вітаміну D Т-клітини недостатньо активовані, тому патогени не можуть бути вчасно виявлені.

Як вітамін Д впливає на сон та безсоння?

Дефіцит вітаміну D призводить до головного болю, болю в м'язах і кістках, втоми і дратівливості. Якість сну значно погіршується – сон стає більш неспокійним і коротким. Дефіцит вітамінів також може призвести до депресії та безсоння.

Як вітамін Д впливає на настрій?

На настрій впливає вітамін D, а його дефіцит може призвести до депресії. Відомо, що вітамін D бере участь у синтезі деяких гормонів. У тому числі і гормон «гарного настрою і щастя» – серотонін.

Як вітамін Д впливає на втому?

Вітамін D бере участь в перетворенні їжі в енергію, яка так необхідна нашому організму. При його дефіциті людина постійно відчуває втому, слабкість і навіть після тривалого повноцінного відпочинку. Згідно з даними, низький рівень вітаміну D може призвести до втоми та загальної слабкості. Дослідження показало, що 77% учасників з хронічною втомою мали дефіцит цієї речовини. Як тільки його рівень був приведений в норму, симптоми втоми значно зменшилися.

Як впливає вітамін Д на клімакс?

Отримання достатньої кількості вітаміну D, звичайно, необхідне протягом усього життя для підтримки цих функцій, але може бути особливо важливим під час менопаузи.

Через природну прогресуючу втрату цілісності скелета після менопаузи важливо уникнути додаткового погіршення стану скелета, пов'язаного з дефіцитом вітаміну D, низький ризик ранньої менопаузи.

Вітамін D позитивно впливає на нервову систему жінки в цей період її життя, він сприяє зниженню стресу і покращує емоційне самопочуття.

Як нестача вітаміну Д впливає на кістки?

Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію – основного будівельного матеріалу кісток – з кишечника в кров і накопиченню кальцію в кістках. Якщо вітаміну D в організмі недостатньо, надходження кальцію зменшується: він менше всмоктується в шлунково-кишковому тракті і менше його надходить в кров.

Які вітаміни потрібно пити при судомах у ногах?

При судомах у ногах важливо звернути увагу на рівень вітаміну D, оскільки дефіцит вітаміну D може сприяти виникненню судом. Вітамін D відіграє ключову роль у регулюванні рівня кальцію в організмі, який впливає на роботу м'язів і нервову провідність, допомагаючи запобігти судомам.

Якого вітаміну не вистачає, якщо постійна сонливість?

Постійна сонливість може бути пов'язана з дефіцитом вітаміну D, який відіграє важливу роль у регуляції циркадних ритмів, впливаючи на рівень серотоніну в мозку. Нестача вітаміну D може призвести до порушення сну та відчуття сонливості протягом дня.

Як виглядає людина із дефіцитом вітаміну Д?

Як розпізнати дефіцит вітаміну D? Якщо ви помітили такі симптоми, як ламкість нігтів і волосся, підвищена пітливість, м'язова слабкість, якщо ви погано спите, швидко втомлюєтеся, впадаєте в депресію, ваш настрій часто змінюється, можливо, позначається дефіцит вітаміну D.

Скільки потрібно перебувати на сонці, щоб отримати вітамін Д?

Скільки сонця потрібно, щоб отримати вітамін D? Щоб отримати добову потребу в ньому влітку, немає необхідності засмажити годину, цілком достатньо побути на сонці 10-15 хвилин.

Як вітамін Д впливає на волосся?

Вітамін D підтримує волосяні фолікули і стимулює зростання нових. Якщо його недостатньо, зростання припиняється, волосся стає слабшим і починає випадати. Крім того, вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, а значить, запобігає появі лупи і нормалізує кровообіг в шкірі голови.

Як вітамін Д впливає на вагу при клімаксі?

Що приймати при клімаксі, щоб не набрати вагу:

 1. приймати їжу дрібно, 5-6 разів на день;
 2. вживати не менше 1,5-2 літрів чистої води на добу;
 3. ввести в раціон достатню кількість клітковини, сирі овочі, свіжі фрукти, зелень, бобові, рибу, нежирне м'ясо, білок, крупи;
 4. додати у свій раціон вітамін Д.

Контролювати вагу також допомагають вітаміни А, Е, групи В, мікроелементи: цинк, калій, магній, селен.

Чи можна одночасно приймати залізо та вітамін Д?

Сумісність добавок заліза і вітаміну D цілком допустима, але фахівці рекомендують використовувати їх не менше двогодинної перерви, щоб вони не заважали засвоєнню один одного. Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію, а кальцій майже вдвічі знижує засвоєння заліза.

Які вітаміни слід приймати після прийому антибіотиків?

Вітамін D допомагає запустити синтез антимікробних речовин в клітинах шкіри і епітелію дихальних і шлунково-кишкових шляхів, що дозволить в подальшому боротися з вірусами, бактеріями і грибками.

Який вітамін допомагає під час депресії?

Вітамін D також бере участь у багатьох мозкових процесах, включаючи нейроімуномодуляцію, регуляцію нейротрофічних факторів, нейропротекцію, нейропластичність та розвиток мозку. Все це робить біологічно правдоподібний зв'язок між вітаміном D і депресією.

Як отримати добову норму вітаміну Д?

Вважається, що їжі і прогулянок на сонці недостатньо, щоб набрати денну норму, але це не так. Добова норма вітаміну D становить 10 мкг, або 400 МО. Так, щоб його отримати, потрібно з'їдати всього 100 г лосося (265 МО), 2 яєчних жовтки (24 МО) і 30 г сиру (115 МО) в день. Це продукт, який містить риб'ячий жир.

Чи можна приймати вітамін D при цукровому діабеті?

Ґрунтуючись на отриманих даних, вчені вважають, що пацієнтам з цукровим діабетом ІІ типу необхідно додатково призначати препарати групи D для забезпечення кращого глікемічного контролю. Такий вітамін можна використовувати і в профілактичних цілях.

Чим загрожує надлишок вітаміну Д?

Надлишок вітаміну D викликає аномально високу концентрацію кальцію в крові, що може викликати кальциноз не тільки кісток, але і м'яких тканин, серця, нирок, крім того, може підвищуватися артеріальний тиск, зневоднення через блювоти і діареї, м'язова слабкість, дратівливість.

Чи можна приймати вітамін Д під час застуди?

Вітамін D3 сприяє підвищенню опірності організму до зовнішніх негативних факторів. Його прийом важливий під час сезонних застуд, а особливо під час пандемії.

Скільки крапель приймати дітям вітамін Д Олидетрим Kids?

1 доза містить 15 мкг (мкг) вітаміну D3 (холекальциферолу), що відповідає 600 МО (МО) вітаміну D3. Застосовуйте дієтичну добавку в залежності від віку дитини і способу застосування біологічно активної добавки:

 • вводити безпосередньо в ротову порожнину дитини, перед годуванням;
 • додавати в чайну ложку питної води, молока або дитячого харчування;
 • нанести на пустушку і дати дитині на 20-30 хвилин;
 • прикладають до соска грудей годуючої мами перед годуванням малюка.
Як дефіцит вітаміну Д впливає нервову систему дитини?

Дефіцит вітаміну D3 може бути пов'язаний з порушенням когнітивних функцій, таких як пам'ять, увага та концентрація. Кілька досліджень показали позитивний зв'язок між рівнем вітаміну D3 та когнітивними функціями у дорослих і дітей.

Яка норма вітаміну Д для дорослого?

Для профілактики дефіциту вітаміну D слід приймати 600-800 МО цього вітаміну, а для його нормальних концентрацій (профілактика дефіциту вітаміну D) 2000-4000 МО. Вагітним жінкам рекомендується отримувати не менше 800-1200 МО на добу.

Як правильно приймати Олидетрим 4000?

Приймати по 1 капсулі на день, запиваючи великою кількістю води. Як правильно приймати Олідетрим 4000? По одній капсулі на день, запиваючи великою кількістю води. Після трьох-чотирьох місяців щоденного вживання слід звернутися до лікаря або перевірити рівень вітаміну D3 в крові.

Як приймати вітамін Д дорослим для профілактики?

Для профілактики дорослій людині можна приймати по 2000 МО вітаміну D до двох разів на тиждень. Вітамін D краще вживати в першій половині дня разом з жирною їжею, щоб він краще засвоювався. Не рекомендується пити вітамін D перед сном – він може викликати безсоння.

Скільки вітаміну Д потрібно вагітній?

Дефіцит вітаміну D підвищує ризик розвитку прееклампсії, гестаційного цукрового діабету, передчасних пологів, народження з низькою масою тіла при народженні, рахіту та порушень скелета у дітей. Нормою для майбутньої мами вважається дозування від 800 до 1200 МО на добу.

Обрати категорію:
Загальні питання
Де найбільше міститься вітамін D?

Велика кількість вітаміну D міститься в основному в тваринній їжі: жирній рибі (лосось, сом, скумбрія, сардини, тунець), риб'ячій ікрі, яєчному жовтку і молочних продуктах. У невеликих кількостях він також міститься в червоній ікрі, устрицях, лісових грибах і насінні.

Навіщо потрібно пити вітамін D?

У немовлят вітамін D запобігає розвитку рахіту – захворювання, пов'язаного з порушенням розвитку і розм'якшення кісток. У підлітків і дорослих вітамін D запобігає розвитку карієсу і патологій ясен, захищає від остеопорозу (розм'якшення кісткової тканини через нестачу кальцію) і прискорює загоєння переломів.

Як зрозуміти, що в організмі не вистачає вітаміну Д?

Якщо ви помітили такі симптоми, як підвищена ламкість нігтів і волосся, надмірне потовиділення, м'язова слабкість, якщо ви погано спите, швидко втомлюєтеся, впадаєте в депресію, ваш настрій часто змінюється, можливо, дефіцит вітаміну D бере своє.

Яка форма вітаміну Д засвоюється найкраще?

Результати клінічних досліджень свідчать про те, що найбільш ефективною формою вітаміну D для дорослого організму є холекальциферол або вітамін D3.

Чому не засвоюється вітамін Д?

Це можливо з кількох причин:

 1. порушення всмоктування поживних речовин, у тому числі вітаміну D, з кишечника;
 2. дефіцит жирів в раціоні (ця речовина є жиророзчинним);
 3. порушення відтоку жовчі з жовчовивідних шляхів (внаслідок холангіту, жовчнокам'яної хвороби та ін.);
 4. підвищена маса тіла – (при індексі маси тіла вище 30 підшкірна жирова клітковина утримує вітамін D, перешкоджаючи його використанню);
 5. рідкісні генетичні захворювання (сімейний дефіцит вітаміну D).
Як поповнити дефіцит вітаміну Д в організмі?

Вітамін D жиророзчинний, найкраще засвоюється з жирною їжею і відкладається в жировій тканині. Велика кількість вітаміну D міститься в основному в тваринній їжі: жирній рибі (лосось, сом, скумбрія, сардини, тунець), риб'ячій ікрі, яєчному жовтку і молочних продуктах.

Чи бувають протипоказання до прийому вітаміну D?

Протипоказань не так вже й багато, але вони все ж є. Найважливішими з них є:

 1. алергічні реакції на вітамін D;
 2. гіпервітаміноз вітаміну D;
 3. сечокам'яна хвороба;
 4. ниркова недостатність.

Існують також захворювання, при яких пацієнти стають більш чутливими до цього з'єднання. До них відносяться туберкульоз, хронічні грибкові інфекції, лімфоми. При цьому лікарі ретельно підбирають дозу під регулярним контролем аналізів.

Чи потрібно приймати вітамін D влітку?

Лікарі рекомендують вживати цей нутрієнт цілий рік, адже на те, скільки його ми отримуємо від сонця, впливає кілька факторів:

 • Низький рівень синтезу в шкірі через географічне розташування території України.
 • Скільки і в який час доби ми знаходимося на вулиці. Найкращий час для отримання його від сонця – з 10:00 до 15:00, по 20-30 хвилин на день.
 • Помутніння та смог впливають на кількість ультрафіолетового випромінювання, необхідного шкірі для вироблення вітаміну D.
 • Закритий одяг, який не пропускає ультрафіолет.
 • Використання сонцезахисних кремів блокує синтез вітаміну D3, але важливо використовувати засоби з SPF на відкритому повітрі, щоб знизити ризик раку шкіри.
 • Пігмент у шкірі, відомий як меланін, захищає шкіру від ультрафіолетових променів. Чим більше у нас меланіну, тим менше холекальциферолу ми поглинаємо від сонця.
 • Вага (люди з надмірною вагою мають вищий рівень дефіциту вітаміну D, ніж ті, хто має нормальну вагу).
 • Недостатнє споживання продуктів, багатих вітаміном D.
 • Невелика його кількість у грудному молоці.
Чи накопичується цей вітамін в організмі?

Отриманий з сонячних променів, вітамін D накопичується в шкірі і використовується постійно. Не намагайтеся накопичити його, збільшуючи дозу біологічно активної добавки – це може призвести до передозування та викликати побічні ефекти. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря і не займайтеся самолікуванням.

Чи можна відвідати солярій для профілактики та лікування дефіциту вітаміну D?

У соляріях використовуються певні довжини хвиль ультрафіолетового діапазону, які викликають засмагу і, в невеликих кількостях, вироблення вітаміну D. Щоб заповнити дефіцит цієї речовини, необхідна збалансована дієта, а якщо лікар призначає кальциферол, то його регулярний прийом.

Як перевірити чи достатньо в організмі вітаміну Д?

Простий аналіз крові, який називається тестом на 25-гідроксивітамін D, може визначити рівень вітаміну D в крові. Рівень вітамінів вимірюється в нанограмах на мілілітр (нг/мл).

 • Дефіцит <20 нг/мл.
 • Дефіцит 21-30 нг/мл.
 • Адекватний >30 нг/мл.

Залежно від результату тесту вибирається необхідне дозування.

Як приймати вітамін Д для імунітету?

Вітамін D відіграє ключову роль у стимуляції імунної системи, зниженні ризику аутоімунних захворювань та хронічних запалень. У разі дефіциту вітаміну D Т-клітини недостатньо активовані, тому патогени не можуть бути вчасно виявлені.

Як вітамін Д впливає на сон та безсоння?

Дефіцит вітаміну D призводить до головного болю, болю в м'язах і кістках, втоми і дратівливості. Якість сну значно погіршується – сон стає більш неспокійним і коротким. Дефіцит вітамінів також може призвести до депресії та безсоння.

Як вітамін Д впливає на настрій?

На настрій впливає вітамін D, а його дефіцит може призвести до депресії. Відомо, що вітамін D бере участь у синтезі деяких гормонів. У тому числі і гормон «гарного настрою і щастя» – серотонін.

Як вітамін Д впливає на втому?

Вітамін D бере участь в перетворенні їжі в енергію, яка так необхідна нашому організму. При його дефіциті людина постійно відчуває втому, слабкість і навіть після тривалого повноцінного відпочинку. Згідно з даними, низький рівень вітаміну D може призвести до втоми та загальної слабкості. Дослідження показало, що 77% учасників з хронічною втомою мали дефіцит цієї речовини. Як тільки його рівень був приведений в норму, симптоми втоми значно зменшилися.

Як впливає вітамін Д на клімакс?

Отримання достатньої кількості вітаміну D, звичайно, необхідне протягом усього життя для підтримки цих функцій, але може бути особливо важливим під час менопаузи.

Через природну прогресуючу втрату цілісності скелета після менопаузи важливо уникнути додаткового погіршення стану скелета, пов'язаного з дефіцитом вітаміну D, низький ризик ранньої менопаузи.

Вітамін D позитивно впливає на нервову систему жінки в цей період її життя, він сприяє зниженню стресу і покращує емоційне самопочуття.

Як нестача вітаміну Д впливає на кістки?

Вітамін D сприяє всмоктуванню кальцію – основного будівельного матеріалу кісток – з кишечника в кров і накопиченню кальцію в кістках. Якщо вітаміну D в організмі недостатньо, надходження кальцію зменшується: він менше всмоктується в шлунково-кишковому тракті і менше його надходить в кров.

Які вітаміни потрібно пити при судомах у ногах?

При судомах у ногах важливо звернути увагу на рівень вітаміну D, оскільки дефіцит вітаміну D може сприяти виникненню судом. Вітамін D відіграє ключову роль у регулюванні рівня кальцію в організмі, який впливає на роботу м'язів і нервову провідність, допомагаючи запобігти судомам.

Якого вітаміну не вистачає, якщо постійна сонливість?

Постійна сонливість може бути пов'язана з дефіцитом вітаміну D, який відіграє важливу роль у регуляції циркадних ритмів, впливаючи на рівень серотоніну в мозку. Нестача вітаміну D може призвести до порушення сну та відчуття сонливості протягом дня.

Як виглядає людина із дефіцитом вітаміну Д?

Як розпізнати дефіцит вітаміну D? Якщо ви помітили такі симптоми, як ламкість нігтів і волосся, підвищена пітливість, м'язова слабкість, якщо ви погано спите, швидко втомлюєтеся, впадаєте в депресію, ваш настрій часто змінюється, можливо, позначається дефіцит вітаміну D.

Скільки потрібно перебувати на сонці, щоб отримати вітамін Д?

Скільки сонця потрібно, щоб отримати вітамін D? Щоб отримати добову потребу в ньому влітку, немає необхідності засмажити годину, цілком достатньо побути на сонці 10-15 хвилин.

Як вітамін Д впливає на волосся?

Вітамін D підтримує волосяні фолікули і стимулює зростання нових. Якщо його недостатньо, зростання припиняється, волосся стає слабшим і починає випадати. Крім того, вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій, а значить, запобігає появі лупи і нормалізує кровообіг в шкірі голови.

Як вітамін Д впливає на вагу при клімаксі?

Що приймати при клімаксі, щоб не набрати вагу:

 1. приймати їжу дрібно, 5-6 разів на день;
 2. вживати не менше 1,5-2 літрів чистої води на добу;
 3. ввести в раціон достатню кількість клітковини, сирі овочі, свіжі фрукти, зелень, бобові, рибу, нежирне м'ясо, білок, крупи;
 4. додати у свій раціон вітамін Д.

Контролювати вагу також допомагають вітаміни А, Е, групи В, мікроелементи: цинк, калій, магній, селен.

Чи можна одночасно приймати залізо та вітамін Д?

Сумісність добавок заліза і вітаміну D цілком допустима, але фахівці рекомендують використовувати їх не менше двогодинної перерви, щоб вони не заважали засвоєнню один одного. Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію, а кальцій майже вдвічі знижує засвоєння заліза.

Які вітаміни слід приймати після прийому антибіотиків?

Вітамін D допомагає запустити синтез антимікробних речовин в клітинах шкіри і епітелію дихальних і шлунково-кишкових шляхів, що дозволить в подальшому боротися з вірусами, бактеріями і грибками.

Який вітамін допомагає під час депресії?

Вітамін D також бере участь у багатьох мозкових процесах, включаючи нейроімуномодуляцію, регуляцію нейротрофічних факторів, нейропротекцію, нейропластичність та розвиток мозку. Все це робить біологічно правдоподібний зв'язок між вітаміном D і депресією.

Як отримати добову норму вітаміну Д?

Вважається, що їжі і прогулянок на сонці недостатньо, щоб набрати денну норму, але це не так. Добова норма вітаміну D становить 10 мкг, або 400 МО. Так, щоб його отримати, потрібно з'їдати всього 100 г лосося (265 МО), 2 яєчних жовтки (24 МО) і 30 г сиру (115 МО) в день. Це продукт, який містить риб'ячий жир.

Чи можна приймати вітамін D при цукровому діабеті?

Ґрунтуючись на отриманих даних, вчені вважають, що пацієнтам з цукровим діабетом ІІ типу необхідно додатково призначати препарати групи D для забезпечення кращого глікемічного контролю. Такий вітамін можна використовувати і в профілактичних цілях.

Чим загрожує надлишок вітаміну Д?

Надлишок вітаміну D викликає аномально високу концентрацію кальцію в крові, що може викликати кальциноз не тільки кісток, але і м'яких тканин, серця, нирок, крім того, може підвищуватися артеріальний тиск, зневоднення через блювоти і діареї, м'язова слабкість, дратівливість.

Чи можна приймати вітамін Д під час застуди?

Вітамін D3 сприяє підвищенню опірності організму до зовнішніх негативних факторів. Його прийом важливий під час сезонних застуд, а особливо під час пандемії.

Олідетрим для дітей
Скільки крапель приймати дітям вітамін Д Олидетрим Kids?

1 доза містить 15 мкг (мкг) вітаміну D3 (холекальциферолу), що відповідає 600 МО (МО) вітаміну D3. Застосовуйте дієтичну добавку в залежності від віку дитини і способу застосування біологічно активної добавки:

 • вводити безпосередньо в ротову порожнину дитини, перед годуванням;
 • додавати в чайну ложку питної води, молока або дитячого харчування;
 • нанести на пустушку і дати дитині на 20-30 хвилин;
 • прикладають до соска грудей годуючої мами перед годуванням малюка.
Як дефіцит вітаміну Д впливає нервову систему дитини?

Дефіцит вітаміну D3 може бути пов'язаний з порушенням когнітивних функцій, таких як пам'ять, увага та концентрація. Кілька досліджень показали позитивний зв'язок між рівнем вітаміну D3 та когнітивними функціями у дорослих і дітей.

Олідетрим для дорослих
Яка норма вітаміну Д для дорослого?

Для профілактики дефіциту вітаміну D слід приймати 600-800 МО цього вітаміну, а для його нормальних концентрацій (профілактика дефіциту вітаміну D) 2000-4000 МО. Вагітним жінкам рекомендується отримувати не менше 800-1200 МО на добу.

Як правильно приймати Олидетрим 4000?

Приймати по 1 капсулі на день, запиваючи великою кількістю води. Як правильно приймати Олідетрим 4000? По одній капсулі на день, запиваючи великою кількістю води. Після трьох-чотирьох місяців щоденного вживання слід звернутися до лікаря або перевірити рівень вітаміну D3 в крові.

Як приймати вітамін Д дорослим для профілактики?

Для профілактики дорослій людині можна приймати по 2000 МО вітаміну D до двох разів на тиждень. Вітамін D краще вживати в першій половині дня разом з жирною їжею, щоб він краще засвоювався. Не рекомендується пити вітамін D перед сном – він може викликати безсоння.

Олідетрим при вагітності
Скільки вітаміну Д потрібно вагітній?

Дефіцит вітаміну D підвищує ризик розвитку прееклампсії, гестаційного цукрового діабету, передчасних пологів, народження з низькою масою тіла при народженні, рахіту та порушень скелета у дітей. Нормою для майбутньої мами вважається дозування від 800 до 1200 МО на добу.

На початок сторінки

Використані джерела:

Методичні рекомендації з лікування та профілактики дефіциту вітаміну D у населення країн центральної європи: рекомендовані дози препаратів вітаміну D для здорової популяції та груп ризику.

Vitamin D deficiency in childhood: old lessons and current challenges/ R. Antonucci, C. Locci, M.G. Clemente et al// J Pediatr Endocrinol Metab. 2018 Mar 28;31(3):247-260. doi: 10.1515/jpem-2017-0391.

В.Г. Майданник. Вітамін d, імунна система і профілактика гострих респіраторних інфекцій, Міжнародний журнал педіатрії, акушерства та гінекології Жовтень/Грудень 2017 Том 11, №4.